Total Pageviews

Blog Archive

Search This Blog

Banner

Banner

Corona periode is een solidaire periode

Kerstvooriedereen
Share it:

  


Als we Fedactio aan haar lidverenigingen in één woord zouden moeten samenvatten, dan past "dialoog" het best! Nieuwe contacten eggen met mensen en gemeenschappen is zeg maar onze core business. Sinds het begin van de COVID-19 crisis hebben wij bij Fedactio samen met onze lidverenigingen besloten om onze activiteiten drastisch aan te passen en online nieuwe bruggen te slaan. Maar we zijn vooral gaan inzetten op talrijke solidariteitsacties voor mensen die door de strenge coronamaatregelen extra hard getroffen werden. De 
COVID-19 crisis heeft veel pijnpunten in onze maatschappij blootgelegd, maar ook veel goede, zoals de onuitputtelijke solidariteit van mensen voor elkaar!

Dankzij jullie steun was onze campagne #Kerstvooriedereen een enorm succes en hebben we met de hulp van onze vrijwilligers meer dan 12.000 (!) koekjes kunnen ronddelen in woonzorgcentra en aan daklozen. Het voltallige Fedactio-Team wil jullie van harte bedanken voor jullie inzet en is verheugd om met zoveel solidariteit het nieuwe jaar 2021 te mogen inzetten!

Sinds het begin van de COVID-19 crisis in maart 2020 is Fedactio er in geslaagd om honderden mensen te mobiliseren in haar solidariteitsacties. We hebben tekeningen opgestuurd naar alle woonzorgcentra van België, koekjes gemaakt voor het zorgpersoneel, warme maaltijden uitgedeeld tijdens de ramadan, mondmaskers genaaid en uitgedeeld, geschenken gegeven aan weeshuizen en gebak rondgedeeld tijdens Kerstmis.

Voor deze laatste solidariteitscampagne #Kerstvooriedereen hebben we samengewerkt met andere vzw's en sociale organisaties. In Brussel, werden we bijgestaan door Beltud, Union Help en het Rode Kruis en in Charleroi werden onze vrijwilligers geholpen door de vzw "La Faim du Mois".

Wij zijn er van overtuigd dat élk gebaar een verschil maakt, zeker in moeilijke tijdens zoals deze. We blijven inzetten op solidariteitsacties, ook na deze gezondheidscrisis! Deze élan van solidariteit heeft ervoor gezorgd dat we nieuwe mensen ontmoet hebben en nieuwe burggen hebben gebouwd tussen gemeenschappen! 

Hieronder volgt een lijst van de plaatsen die we in december een hart onder de riem hebben gestoken met onze campagne #Kerstvooriedereen:

Résidence Bel-Air - Schaarbeek
Résidence Les Tilleuls - Saint-Gilles
Résidence Acacias - Sint-Jans-Molenbeek
Résidence Alay – Anderlecht
Maison de repos et de soins- La Cerisaie - Schaarbeek
Centre Minor-Dkado – Anderlecht
Maison de repos Albert De Latour – Schaarbeek
Résidence Roi Baudouin – Sint-Pieters-Woluwe
Maison de repos et de soins Azalées – Evere
Résidence Calibri - Laken
Résidence Les Bruyères – Audergem
Maison de repos 3ème âge – Schaarbeek
Le site PCA pour réfugiés – Brussel
Woonzorgcentrum De Spoele - Sint-Niklaas
Woonzorgcentrum De Plataan - Sint-Niklaas
Woonzorgcentrum De Reiger - Temse
Opvangcentrum Oostakker - Sint-Niklaas
Centrum voor integrale Jeugd & Gezin organisatie - Gent
Mozaïek oostakker - Gent 
Résidence Les Cerisiers - Anderlues
Résidence Notre Dame de Lourdis - Luik
Groupe serena MRS « résidence Quentin » - Luik
Résidence Elisabeth - Luik
Vulpia résidence Franki - Luik
Medisch Centrum - Beringen
Woonzorgcentrum Ocura - Beringen
Politiebureau - Beringen
Woonzorgcentrum Hof ter Bloemen - Heusden-Zolder
Politiebureau - Heusden-Zolder
Seniorenresidentie de Vierde Wand - Genk
Woonzorgcentrum Vinkenhof - Houthalen-Helchteren
Woonzorgcentrum Heyvis - Maasmechelen
Woonzorgcentrum Maasmeander - Maasmechelen
Woonzorgcentrum Ezeldijk - Diest
Woonzorgcentrum - Heuvelheem - Tessenderlo
Woonzorgcentrum Katharindadal Orelia - Hasselt
Depot PostNL - Sint-Truiden
Politiebureau - Maaseik
Wit-Gele Kruis - Mol
DC De Boskes - Antwerpen
DC Liberty - Antwerpen
Wzc Europasquare - Deurne Zuid
Wzc deTol - Deurne Zuid
DC Boterlaar - Deurne Zuid
DC Silsburg - Deurne Zuid
Dc Arena - Deurne Zuid
Wzc De Pelikaan - Deurne Noord
DVC Deurne -Deurne Noord
DC Bosuil - Deurne Noord
DC Kerkeveld - Deurne Noord
DC Kronenburg - Deurne Noord
DC Rozenboom - Deurne Noord
DC ’t Dokske - Merksem
DC De Zeelbaan -Merksem

Hieronder volgen de organisaties waarmee we samen hebben gewerkt: 

PourEux, UnionHelp, Kerkebeek, Time To Help, Het Rode Kruis, InTouch, La Chapelle pour l’Europe, L’école des Etoiles, WCRP, CPAS de Charleroi, La Faim du mois, Lucerna, Sant’Egidio.
Share it:

Fedactio Activiteiten

Kerstmis

Post A Comment: